Dzięki wsparciu w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki ,,Poznaj Polskę” grupa 43 uczniów z klasy 4c oraz 5a miała możliwość wziąć udział w jednodniowej wycieczce „Perły Ziemi Przemyskiej”.

Przyznane przez Ministra środki finansowe – w naszym przypadku w wysokości 5000 zł – przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra w celu uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Nasze spotkanie z „perłami” rozpoczęliśmy od wizyty w Arboretum w Bolestraszycach, w którym zgromadzono ponad 4200 odmian roślin, sprowadzanych do tego miejsca z całego świata. Znajduje się w nim również klasycystyczny dwór, w którym w połowie XIX wieku mieszkał i tworzył znakomity polski malarz – Piotr Michałowski.

Kolejnym etapem naszej wycieczki był Przemyśl, gdzie przewodnik w trakcie spaceru przybliżył nam historię miasta, zwrócił uwagę na zabytkowe kamieniczki z XVI-XIX, oraz gdzie zwiedziliśmy słynną Archikatedrę oraz Kościół Franciszkanów. Pobyt w Krasiczynie rozpoczęliśmy od obiadu w restauracji zamkowej, po czym na rozległym dziedzińcu mieliśmy okazję posłuchać jak złożone, często niespokojne lub wręcz burzliwe były losy Zamku w Krasiczynie.

Nasze województwo uchyliło przed młodymi wycieczkowiczami rąbek swojego piękna, a to zapewne tylko zaostrzyło ich apetyt na poznawanie Polski i świata!

                                                                                           Edyta Michalak