Dnia 10.06.2022 klasa 7c naszej szkoły odbyła całodniową wycieczkę do Przeworska i Markowej. Uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc. Na początku, zwiedzili oni Muzeum Pożarnictwa, gdzie przedstawiona jest historia strażaków i straży pożarnej. Zobaczyli między innymi jak na przestrzeni czasu wyglądały stare stroje, jak wyglądały wozy strażackie ze zaboru Austriackiego, a także wygląd samochodów międzywojennych. Odnaleźli także pompę strażacką produkowaną w Sanoku. Następnie uczniowie zwiedzili oni pałac Lubomirskich. Właśnie tam poznali historię miasta, a także zobaczyli, jak wyglądało miejsce zamieszkania Henryka Lubomirskiego i jego potomków.
W pałacowej sali balowej nasza koleżanka Iza dała krótki popis gry na dziwiętnastowiecznym fortepianie.
W końcu uczniowie udali się do Bazyliki Grobu Pańskiego, gdzie zapoznali się z historią zakonu bożogrobców i zwiedzili świątynię. Następnie klasa wybrała się na podróż do Markowej, gdzie uczniowie zwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej imieniem Rodziny Ulmów. Tam poznali historię Żydów mieszkających na terenach Podkarpacia, a także poznali ich losy podczas II wojny światowej. Zobaczyli tam także, jak mieszkała rodzina Ulmów, która za pomoc swoim żydowskim sąsiadom oddała życie. W czasie wizyty w Markowej uczniowie spotkali starszą panią – przyjechała z Izraela, aby odwiedzić Podkarpacie, a szczególnie Sanok, gdzie w czasie wojny przez dwa lata ukrywała się jej mama.
Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do domu i z planami na następne wyjazdy…