Uczniowie klasy 8a uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Krakowa, Ojcowa i Oświęcimia dzięki dofinansowaniu z przedsięwzięcia Ministerstwa Nauki i Edukacji, „Poznaj Polskę”. Pierwszego dnia uczniowie bawili się w Ogrodzie Doświadczeń,  Escaperoomie i parku trampolin, a następnie zwiedzili Muzeum Fabrykę „Emalia” Oscara Schindlera. W kolejnym dniu poznali walory turystyczne Ojcowskiego Parku Narodowego m.in. Maczugę Herkulesa, Zamek w Pieskowej Skale, kaplicę „Na Wodzie” i osadę młynarką. Z Ojcowa wycieczka przejechała  do Krakowa gdzie uczniowie zwiedzili Muzeum Armii Krajowej  im.Gen.Fieldorfa- Nila, poznali historyczny zespół miasta tj. wzgórze Wawel, Stare Miasto,  Kościół Mariacki, Sukiennice, obiekty sakralne, gmachy uniwersyteckie m.in. Collegium Maius, Okno Papieskie i Pomnik Adama Mickiewicza. Na zakończenie dnia zobaczyli Zamek Królewski na Wawelu, Smoka ziejącego ogniem oraz Katedrę Wawelską. Ostatniego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz Kopiec Kościuszki z otoczeniem w Krakowie. Uczniowie wrócili do Sanoka zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń.

Anna Dmitrzak