W piątek trzeciego czerwca nasza klasa wraz z panią  wychowawczynią Joanną Twardak oraz panią Marią Leszczyńską wybrała się na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Zbiórka odbyła się o godz 5:00 na boisku szkolnym. Podróż, mimo wczesnej pory, była bardzo przyjemna i szybko udało się dotrzeć do celu. W Bochni byliśmy około godziny 8:30 i musieliśmy poczekać ponad godzinę, żeby wejść do kopalni. Około 9:40  wraz z przewodniczką panią Teresą zjeżdżaliśmy szybem Campi ok. 250 metrów pod powierzchnię ziemi. Po zwiedzaniu kopalni było można odpocząć i zjeść obiad w Komorze Warzyn. Obiad odbył się około 13:50 i był pyszny. Jeszcze przed posiłkiem można było zagrać w koszykówkę, piłkę nożną i w ping ponga. Po obiedzie czekały nas kolejne atrakcje. Udaliśmy się do kopalnianej katedry, a następnie popłynęliśmy łódką. Gdy po ponad sześciu godzinach wyjechaliśmy na  powierzchnię,  poszliśmy zakupić pamiątki i lody. Do Sanoka wróciliśmy około 20:30. Wycieczka bardzo nam się podobała.

Mateusz Gajczak kl. 4B