8 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej nr 2 im Św. Kingi w Sanoku odbył  się już po raz 17. Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Sanoku dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych.

Do zmagań turniejowych uczniowie przystąpili w dwóch kategoriach wiekowych.

Klasy drugie reprezentowali uczniowie:

SP1 – Mikołaj Gładysiewicz, Filip Lenkiewicz, Artur Michalski, Sara Rychlicka,

SP2 – Wiktor Czech, Liliana Maciaszek, Weronika Paszkiewicz

SP3 – Zuzanna Chmielewska, Anna Dębińska, Daniel Józefek, Maja Wojdyła

SP7 – Wiktoria Bocheńska, Maksymilian Dulla, Milena Frydryk, Adrian Kopczak

SP9 – Stanisław Chachula, Julia Golańska, Kaja Kubik, Weronika Zakielasz

Klasy trzecie:

SP2 – Pola Andrzejewska, Natalia Grzebień, Karol Kotlarz, Maciej Stabryła

SP3 – Anna Ligęza, Aleksandra Skowron, Weronika Śnieżek, Jakub Żuk

SP7 – Dawid Bulwan, Jan Dąbrowiecki, Bartłomiej Koczera, Nikolas Potomski

SP9 – Oliwia Bryndza, Arletta Czuryk, Leon Marczak, Maria Mączałowska

Rywalizację uczniowie rozpoczęli od zadań związanych z legendą „O cudownej wodzie z Sanoka”. Ponadto musieli wykazać się znajomością: dzielnic Sanoka, nazw schodów prowadzących do centrum miasta, układali herb miasta, … Nie zabrakło również trudnych pytań sprawdzających ich wiedzę o Sanoku. W sumie rozwiązali 9 zadań, które były przygotowane w różnorodnej formie np. puzzli, odkrywanki, krzyżówki, itp.

Ciekawe zadania, sprawna organizacja przebiegu turnieju, miła atmosfera i dobra zabawa  pozwoliły zarówno uczestnikom zmagań, jak i ich opiekunkom przeżyć niezapomniane chwile.

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych czuwała komisja sędziowska w składzie: Julita Hańska – Hnat, Zofia Kulpińska oraz Alicja Staruchowicz – Pastuszczak.

A oto wyniki konkursowych zmagań.

W kategorii klas drugich:

I miejsce – SP 3

II miejsce – SP 1

III miejsce –SP 9

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – SP 3

II miejsce –SP 9

III miejsce – SP 2

Turniej przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Mariola Brygidyn i Anna Żółkiewicz, a w sprawnej organizacji przebiegu konkursu pomagała: Małgorzata Czaban.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję konkursowych zmagań.

Anna Żółkiewicz