W dniu 3 czerwca 2022r.  klasy 3b i 3c wzięły udział w całodziennej wycieczce do Bochni i Nowego Wiśnicza. Wyjazd został dofinansowany kwotą 5000 zł przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia „ Poznaj Polskę”.

W Bochni uczniowie zwiedzili kopalnię soli poruszając się po najstarszych i najpiękniejszych podziemnych wyrobiskach. Oglądali unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze. Zwiedzanie urozmaicała Podziemna Ekspozycja Multimedialna , dzięki której uczniowie mieli wrażenie podróżowania w czasie. Słuchowiska przestrzenne, animacje oraz interaktywne prezentacje zapoznały uczniów z rozwojem techniki górniczej na przestrzeni wieków. Prezentacja rozpoczynała się od epoki panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi ( patronki naszej szkoły). W dalszych częściach uczniowie mieli możliwość wirtualnego spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa. Wszystko to stanowiło niecodzienną lekcję historii, którą kontynuowano w Nowym Wiśniczu podczas zwiedzania  największego po Wawelu zamku w Małopolsce. Ta obronna rezydencja należała do doskonale nam znanego rodu Kmitów, do którego należały również zamki w Lesku i na Sobieniu.

Zrealizowana wycieczka łączyła zajęcia z różnych dziedzin, przez co stała się dla uczniów przyjemną i wartościową formą wypoczynku i edukacji.