W dniu 19 maja razem z całą klasą pojechaliśmy do Teatru Maska w Rzeszowie.

Na początek zwiedziliśmy Muzeum Dobranocek, które jest jedyną tego typu placówką
w Polsce, posiadająca unikatowe zbiory związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, począwszy od najstarszych wieczorynek emitowanych w I Programie Telewizji Polskiej. Dzięki Panu przewodnikowi zobaczyliśmy wystawy i dowiedzieliśmy się o historii powstania każdej z bajek. Było bardzo ciekawie. Wydaje mi się, że każdemu najbardziej spodobała się historia
o Smerfach, ponieważ każdy słuchał z zaciekawieniem.

W jednym z pomieszczeń było kino, gdzie pooglądaliśmy bajkę „Bolek i Lolek”, ale bez słów, bo była tylko muzyka. Szczerze, nie przeszkadzało to nikomu i na chwilę mogliśmy przenieść się do okresu dzieciństwa naszych rodziców.

Jakub

Kolejną atrakcją był spektakl „Księżycowe opowieści”- musical o strachu i przyjaźni na przekór społecznym oczekiwaniom, który odbył się w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA 2022.

Po spektaklu mieliśmy spotkanie z konstruktorem lalek. Pani pokazywała nam różne lalki na patyku, drewniane pacynki na sznurkach, pozwoliła przymierzać maski… Było bardzo ,ale to bardzo fajnie!

                                                                                                          Wiktoria

Pani opowiedziała nam jak należy się posługiwać takimi lalkami, a chętni mogli zobaczyć jak ciężko się je obsługuje. Do końca w pamięci zostało chyba każdemu jak Pani powiedziała, że ,,chociażby się sypało i lało, nie możesz upuścić lalki, ponieważ to w teatrze grzech ciężki.”J

Jestem pewien, że wycieczka należy do udanych.

                                                                                              Jakub