Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że Jadwiga Kyrcz, uczennica klasy VIII b, uzyskała tytuł finalistki Przedmiotowego Konkursu z Fizyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie!
Konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych konkursów dla szkół podstawowych. Cieszą się dużą popularnością wśród zdolnej młodzieży. Uzyskać tytuł laureata lub finalisty takiego konkursu jest jednak niezwykle ciężko, ponieważ do finału awansują tylko najlepsi uczniowie w województwie, pasjonaci wybranego przedmiotu. Fizyka jest fascynująca, ale też bardzo trudna, dlatego solidne przygotowanie się do konkursu z tego przedmiotu stanowi olbrzymie wyzwanie i wymaga ciężkiej pracy. Na wszystkich trzech etapach konkursu uczniowie muszą się wykazać nie tylko umiejętnością logicznego myślenia, umiejętnością zastosowania nietypowych rozwiązań, ale przede wszystkim ogromną wiedzą, ponieważ wymagania konkursowe wykraczają poza treści zawarte w podstawie programowej.
Jesteśmy niezmiernie dumni z naszej uczennicy! Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!