2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, nasza szkoła również włączyła się w międzynarodową akcję.

W poniedziałek, 4 kwietnia uczniowie ubrani byli w kolorze niebieskim, przedstawione zostały krótkometrażowe filmy oraz prezentacje przybliżające temat autyzmu. Dodatkowo przeprowadzono warsztaty, ukazujące jak widzą świat dzieci z zaburzeniami sensorycznymi.

Celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie na problemy osób ze spektrum i przeciwdziałanie ich wykluczeniu. Uczniowie mieli okazję do wielozmysłowego poznania świata, w trochę inny sposób. Spojrzeli na niego trochę inaczej, trudniej, z innej perspektywy. Usłyszeli dźwięki znacznie głośniej, niż konkretne polecenia, komunikaty. Poczuli intensywniej zapachy, nie mogąc ich rozpoznać i nazwać. Doświadczyli, że niekiedy z pozoru proste zadania, ćwiczenia są niemal nie do zrealizowania, ze względu na zachowanie równowagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej, precyzji ruchu.  

J. Rabicka