23 marca 2022r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III „Radosne wierszowanie”. Wzięło w nim udział 15 uczniów z naszej szkoły. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości znanych polskich poetów, rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich dzieci, a także zainteresowanie uczniów czytaniem poezji. Przy ocenie występów konkursowych zwracano uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję i interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny – strój, gest sceniczny. Wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Każdy z laureatów konkursu otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową w postaci książki. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Spotkaniu towarzyszyła radość i wiele pozytywnych emocji.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Pola Makutynowicz

II miejsce – Halszka Korfanty

III miejsce – Jagoda Ramut

Wyróżnienia otrzymali Wiktoria Zatwarnicka, Natalia Grzebień, Aleksandra Szałajko, Lidia Stafiej.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Justyna Lisek