10 marca w SP nr 3 miała miejsce XXII edycja powiatowego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych i języku angielskim „British  or American.” Adresowany do uczniów klas 7 i 8 konkurs wymagał nie tylko szerokiej wiedzy ogólnej m.in. z  zakresu historii, geografii, literatury, filmu, polityki, sportu i muzyki, ale również umiejętności obserwacji otaczającego nas świata.

Reprezentujące naszą szkołę ósmoklasistki uzyskały zaszczytne miejsca na podium:

Gabriela Słysz – miejsce drugie i Zosia Bochniarz – miejsce trzecie

Natomiast Ola Wrona i Lena Skoczypiec z klasy 5 (najmłodsze uczestniczki konkursu 🙂 oraz Oliver Sobolak uczeń klasy 7 zdobyli wyróżnienia, które z pewnością zmobilizują całą trójkę do ponownego „stanięcia w szranki” w przyszłym roku.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas obchodów Święta Szkoły gospodarzy konkursu 24 marca.

Małgorzata Dziuban