W dniu 1.03.2022 r., we wtorek, wychowawczyni klasy 6a Beata Demska ogłosiła piorunujące wieści. Cała klasa będzie robić lapbooki, czyli inaczej książkę pisaną na kolanie!

Tematem lapbooka  była niedawno omawiana lektura “Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” autorstwa Rafała Kosika.

Pracę można było zrobić w parach, a potrzebny był papier kolorowy, wydrukowane obrazki (lub samodzielnie wykonany rysunek) i ładnie wpisany tekst. Uczniowie mieli tydzień czasu na wykonanie zadania, więc ochoczo wzięli się do pracy.

Na początek trzeba było rozrysować projekt wstępny i przygotować do niego materiały. Następnie opracować szczegółowo tekst, wymyślić  krzyżówki, rebusy i  zagadki. Potem wszystko napisać, rozrysować i okleić. Trzy godziny i praca gotowa!

W dniu prezentacji każdy przedstawiał swój projekt, a klasa wraz z panią Beatą go oceniała.

Uważam, że lapbook, to ciekawy pomysł na pracę dodatkową. Mam nadzieję, że jeszcze się pojawi na lekcjach języka polskiego, ponieważ jest to dobra forma powtórzenia wiadomości.

Adam Samecki, 6a