Sposobem na nudę dla klasy 6a na czas ferii zimowych było wykonanie swojego  własnego wynalazku. Projekt nawiązywał do lektury, którą ostatnio omawialiśmy: “Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Osoby, które podjęły się tego zadania walczyły o ocenę celującą. Wyzwanie przyjęli następujący uczniowie: Jagoda Fal, Ines Barć, Marina Obruch, Nela Podolak, Gracjan Futyma, Szymon Pietrzkiewicz.

Oto wyniki ich pracy:

Jagoda Fal przygotowała “Długopis Gram-Ort.

Zastosowanie wynalazku – długopis, który sam poprawia błędy ortograficzne, dzięki czemu nie trzeba obawiać się już złych ocen z ortografii.

Ines Barć i jej wynalazek ”Naprawiacz 2000”.

Zastosowanie wynalazku – zielony robot, który  sam: naprawia, sprząta i tworzy wynalazki, dzięki temu zamiast tracić czas na sprzątanie, mamy wolną chwilę dla siebie.

Marina Obruch –„Łzy Qilina”. Zastosowanie wynalazku – lecznicza roślina, dzięki której możemy wyleczyć różne schorzenia, np. złamaną rękę. Należy ją spożywać w tabletkach.

Nela Podolak – Nazwa wynalazku ”Włóczka to jest to”. Zastosowanie wynalazku – włóczka, z której można robić swetry, a także warkocze na bransoletki  według wymarzonego wzoru..

Gracjan Futyma wymyślił „AKTIczyść”. Zastosowanie wynalazku – polerowanie podłogi i aktywność fizyczna, dzięki czemu sprzątanie będzie dawało nam frajdę i można się odchudzić.

Drugim pomysłem Gracjana był „CZASOumilacz”. Zastosowanie wynalazku – przyjemne wypełnianie wolnego czasu. Wybijamy dowolny kształt na puszce np.szpilką, a następnie wypalamy wzór. Osiągamy niesamowity efekt.

Szymon Pietrzkiewicz zbudował „Mlekosejf”. Zastosowanie wynalazku – Sejf służy do przechowywania cennych rzeczy, np. pieniędzy, brylantów itp. Zbudowany z pustych kartonów po mleku, które z zewnątrz wyglądają jak pełne mleko, ma na celu odwrócenie uwagi potencjalnego złodzieja. Dzięki zastosowaniu specjalnego szyfru i alarmu, mamy pewność, że nasze rzeczy są bezpieczne.

Klasie spodobały się wszystkie wynalazki. Twórcy otrzymali wielkie brawa, uznanie i ocenę celującą.

Szymon Pietrzkiewicz,  klasa 6A.