Uczniowie kl. 4 b skorzystali z zimowej aury i w piątkowe przedpołudnie opanowali szkolną, pięknie zaśnieżoną szkolną górkę, aby urządzić sobie zjazdy na sankach. Nie poprzestali jednak na tym. Kilka dni później wzięli udział w kuligu, z którego krótką relację napisał Dawid:

W dniu 01.02.2022r. moja klasa 4b razem z panią wychowawczynią i panią od wychowania fizycznego wybrała się na kulig. Miało on być zorganizowany na Dąbrówce, więc pojechaliśmy tam autobusem linii nr 5. Gdy dotarliśmy na miejsce, czekał na nas już woźnica sanie. Chłopcy jechali w saniach ciągniętych przez jednego konia, a dziewczyny w zaprzęgu złożonym z dwóch mniejszych koników. Trasa kuligu przebiegała wzdłuż rzeki i trwała około godziny. Po zakończeniu przejazdu było pieczenie kiełbasek i ciepła herbata. Potem pan organizator zaprosił nas do pomieszczenia, gdzie trochę się ogrzaliśmy i graliśmy w kalambury. Później poszliśmy pooglądać konie i nawet mogliśmy je pogłaskać. Po tych wszystkich atrakcjach wróciliśmy autobusem do szkoły.

Wszystkim bardzo się podobało, pogoda również nam dopisała. Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy taką zimową wycieczkę.

Dawid Szychowski