Kończący się semestr przypomina nam o konieczności podsumowania własnych działań.
   W ramach pracy szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody podjęliśmy się kilku inicjatyw. Wkrótce po rozpoczęciu roku szkolnego, we wrześniu, uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątanie Świata”, co zostało zarejestrowane przez Fundację Nasza Ziemia i odznaczone certyfikatem uczestnictwa. W naszej placówce koordynowaliśmy zbiórkę karmy i akcesoriów dla podopiecznych schroniska dla zwierząt Wesoły Kundelek w Lesku, za co szkoła otrzymała oficjalne podziękowanie. Wraz z kołem biologicznym i klasą 6a wykonaliśmy kosze do segregacji plastiku i papieru, które są rozmieszczone w każdej sali. Koło biologiczne pomogło nam również w dokarmianiu ptaków. Ze smalcu i nasion zrobiliśmy kule tłuszczowe dla skrzydlatych przyjaciół. Przy wsparciu koła wolontariatu  uczestniczymy w akcji zbiórki plastikowych nakrętek. Działania proekologiczne idą tu w parze z działalnością charytatywną.
    W nowym semestrze nie zamierzamy zwalniać tempa i nadal działać na rzecz ochrony naszej przyrody.
Mariola Sokół