Miś na smutki i radości,

Miś, gdy coś cię bardzo złości,

Miś, gdy czasem jest Ci źle,

Miś, gdy gorzej czujesz się.

Miś dla małych i dla dużych,

Miś w przedszkolu i w podróży,

Miś, co leży pod poduszką,

Miś, co ma klapnięte uszko,

Miś Puchatek, Miś Uszatek,

Miś z futerka, z pluszu, z łatek…

Dziś dzień PLUSZOWEGO MISIA,

więc go mocno utul dzisiaj!

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Czy warto go świętować? Świetliczaki z klasy II a i IIb uważają, że zdecydowanie tak. Niewiele rzeczy w dzisiejszym świecie wzrusza, pobudza ciepłe emocje i ma w sobie tyle łagodności i dobra, ile zawiera się w tej prostej zabawcie z pluszowym misiem.

Dzieciom w tym dniu została przybliżona historia pluszowego misia oraz to jak wyglądały pierwsze misie. Ten dzień  był świetną okazją aby pokazać uczniom jak powstają pluszowe misie. Następnie świetliczakom postawiono kilka zadań do wykonania. Pierwszym  był konkurs przyrodniczy – „Co wiemy o misiach”, który wniósł  wiele emocji. Następnie dzieci pracując w grupie mieli do wykonania zadanie plastyczne – narysować misia z ulubionej bajki różną techniką. Na koniec cała grupa wzięła udział w zajęciach umuzykalniających – „Jaka to melodia” – piosenki związanie z misiami.

Justyna Lisek