Niech się wreszcie każdy dowie

I rozpowie w świecie całym,

Że dziecko to także człowiek,

Tyle, że jeszcze mały.

Dlatego ludzie uczeni, którym za to należą się brawa,

Chcąc wielu dzieci los odmienić,

Stworzyli dla was mądre prawa.

Więc je na co dzień i od święta – Spróbujcie dobrze zapamiętać

Te słowa usłyszeli uczniowie klasy IIa i IIb podczas zajęć świetlicowych.  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to doskonała okazja do tego, by je zaprezentować. 19 listopada świetliczaki miała okazję poznać swoje prawa.  W czasie zajęć dzieci  dowiedziały się czym jest Konwencja o prawach dziecka, poznały historię pierwszej delkaracji praw dziecka, oraz dowiedziały się czym zajmuje się rzecznik praw dziecka. Nauczyły się także piosenki o swoich prawach, a zakończenie zajeć przygotowali prace plastyczną ,,Mam prawo do…”

Justyna Lisek