Z wizytą u św. Kingi- wycieczka klas 7a i 7b

Mimo, że pora roku lubi płatać figle to tym razem nie zawiodła i nasza wycieczka, której celem było zwiedzanie zamku w Nowym Wiśniczu i kopalni soli w Bochni odbyła się w promieniach jesiennego słońca. 

Najpierw odwiedziliśmy rezydencję Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu, a następnie po obiedzie udaliśmy się  na zwiedzanie najstarszej kopalni soli w Polsce. Podziemna trasa była pełna atrakcji takich jak przejazd kolejką, multimedialne wystawy, wykute w soli kaplice czy przejazd górniczą windą:) Prawie trzygodzinna trasa po której oprowadzali nas przewodnicy w strojach górniczych wymagała sprawności fizycznej, ale na piłkę nożną, koszykówkę wszyscy mieli siłę- tym bardziej, że boisko sportowe było 250 metrów pod ziemią.

Wspólny wyjazd zintegrował klasy (szczególnie przejazd autokarem), zaś towarzystwo pana z PTTK sprawiło, ze w trakcie jazdy autobusem mogliśmy liczyć na ciekawostki i quiz z nagrodami. 

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować wyjazd i już czekamy na kolejne…