Wyjazd 8c do Multikina w Rzeszowie

W dniu 18 listopada klasa 8c wzięła udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez AKADEMIĘ FILMOWĄ w Multikinie w Rzeszowie. Na tę okoliczność jedna z sal kinowych była zarezerwowana wyłącznie dla nas.

W ramach edukacji informatycznej, czyli „Cyberbezpiecznie z kinem” obejrzeliśmy krótki film wprowadzający, w którym poruszone zostały zagadnienia: cyberbezpieczeństwo, cyberprzemoc, uzależnienia behawioralne, mocne i mroczne strony Internetu, gry komputerowe – zalety i zagrożenia.

Po takim wstępie nastąpiła część główna czyli film pt. „NERVE”. W fabule, główna bohaterka Vee, uczennica ostatniej klasy liceum dołącza do internetowej gry w prawdę i wyzwanie. Wkrótce odkrywa, że każdy jej ruch jest manipulowany przez anonimowych obserwatorów.

Szybka akcja, sceny trzymające w napięciu sprawiły, że film bardzo nam się podobał.