Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów.

Społeczność uczniowska naszej szkoły wzięła aktywny udział w obchodach tego święta.

W klasach 1-3 uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez p. Mariolę Brygidyn a przedstawiającą historię Polski od czasów zaborów do odzyskania przez Polskę niepodległości, śpiewali pieśni i piosenki patriotyczne.

Natomiast z okazji szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas 4-8 obejrzeli okolicznościowy film przygotowany przez klasę 5a pod kierunkiem pań Dziuban, Popowicz i Wdowiak. Film miał być hołdem i podziękowaniem dla Ojców Naszej Niepodległości, a równocześnie zwięzłą  lekcją historii dziejów utraty i odzyskania państwa polskiego.