Dnia 9.11.2021r. wolontariusze z naszej szkoły zwiedzili nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej przystosowane do kształcenia studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego przy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.
Każdy z wolontariuszy mógł zobaczyć z bliska wyposażenie innowacyjnych sal.
Zwiedziliśmy salę szpitalnego oddziału ratunkowego i wnętrze karetki, sale opieki pielęgniarskiej, sale symulacyjne, pracownię biochemii i mikrobiologii, anatomii i fizjologii.
Pracownicy tego Instytutu przekazali nam bardzo ciekawe informacje na temat działania zaprezentowanych nam narzędzi pomiarowych i analitycznych. Podczas zwiedzania mieliśmy okazję zobaczyć fragment wykładu z anatomii, pokaz języka migowego oraz ratownictwa medycznego.
Centrum Symulacji Medycznej wywarło na wolontariuszach ogromne wrażenie.
Mamy nadzieję, że będziemy mogli ponownie odwiedzić to miejsce.

Wolontariusze SP2