Klas 3b wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Tym razem nie tylko po nowości wydawnicze dla dzieci, ale również po to, aby zapoznać się z pracą bibliotekarza oraz zwiedzić wszystkie działy gościnnej instytucji. W poprzednich latach, ze względu na liczne ograniczenia, spotkania z panią  Joanną Kusiak odbywały się w „Zielonej czytelni”. Tym razem trzecioklasiści mogli poznać wszystkie najważniejsze działy biblioteki od środka. W Wypożyczalni Głównej usiłowali przeczytać  książkę napisaną pismem Braille’a. W Dziale Gromadzenia i Opracowania Zbiorów przejrzeli wszystkie nowości i odczytywali „ drobny maczek” przy użyciu służbowej lupy. Zapoznali się również z przeznaczeniem Czytelni oraz obejrzeli ciekawą wystawę w Galerii. Wędrówkę zakończyli w Strefie dla Dzieci i Młodzieży, gdzie jak zawsze znalazł się czas na rekreację, czytanie i wypożyczanie. Uczniowie wyszli z biblioteki zaopatrzeni w pasjonujące lektury, które muszą im wystarczyć na najbliższy miesiąc.