„Patriotą się jest, a nie bywa” to motto I Powiatowego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej. Wydarzenie to zapoczątkowało miejskie obchody Święta Niepodległości. Konkurs cieszył się ogromną popularnością –  zgromadził około 100 osób z 22 środowisk. Młodzi recytatorzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej grupie naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3b. W eliminacjach szkolnych udział wzięły: Blanka Adamiak, Pola Andrzejewska, Maja Bednarz, Helena Głuszkiewicz, Jagoda Grzesiak, Lidia Sipak, Anastazja Słysz, Nina Stańko i Natalia Wajda. Zwyciężczynie eliminacji szkolnych zaprezentowały swoje umiejętności podczas sobotniego konkursu. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Miłą wiadomością jest informacja, iż obie nasze reprezentantki: Pola Andrzejewska i Helena Głuszkiewicz zajęły IV miejsce. Podziękowania i gratulacje należą się wszystkim uczestniczkom konkursu.