Międzynarodowy Dzień postaci z Bajek  obchodzony jest w tej grupie świetliczaków co roku, otóż w tym dniu organizowane są różne imprezy i konkursy dotyczące bajek. Uczniowie, który brali udział w zajęciach świetlicowych klas IIa i IIb mieli możliwość spotkać się z bohaterami bajek osobiście. W tym dniu zorganizowany został  Bajkowy Pokaz Mody przygotowany przez p. Justynę Lisek na który przybyli rycerze, Elza i Anna z Krainy Lodu, Vaiana, Riana i wiele innych postaci. Uczniowie wykazali się kreatywnością i przedsiębiorczością. Każdy uczestnik najpierw opowiadał o bajkowej postaci, za którą był przebrany, a potem mógł spróbować swoich sił jak w prawdziwym pokazie mody i przejść po dywanie. Pokazowi towarzyszyła bajkowa muzyka. Najlepsi otrzymali drobne upominki.

Jury przyznało nastepujące miejsca:

Miss Bajkowej Postaci – Pola Makutynowicz

Mister Bajkowej Postaci – Daniel Kuszpa

I miejsce – Alicja Janiak

II Miejsce – Lena Lisek

III Maja Ramut

Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, a na koniec naszą radość osłodziły pyszne cukiereczki.