22 października klasa 8 a wraz z panią Beatą Demską i panem Bartłomiejem Żyłką wybrali się na lekcję muzealną do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Sprzyjająca aura sprawiła, że na miejsce dotarliśmy w dobrych humorach, a pani Karolina- nasza przewodniczka po skansenie zabrała nas w świat szlacheckich obyczajów i życia codziennego.

Dwór szlachecki ze Święcan, który mieliśmy przyjemność obejrzeć zachwycił świetnie zachowanym wyposażeniem, bogatą historią i zaskakującymi sprzętami kuchennymi i toaletowymi.

Nie małą atrakcją okazał się piękny widok z tarasu i wspaniały zegar słoneczny. Nad pobliskim stawem uraczyliśmy się drugim śniadaniem i ruszyliśmy na dalsze zwiedzanie, zakupy w piekarni i słodkie przekąski w przytulnej cukierni.

Sanocki skansen zachwyca wielością atrakcji, dlatego warto odkrywać go na nowo.