Leśna wycieczka klasy 3a

W środę, 20 października, klasa 3a wybrała się na jesienną wycieczkę do szkółki leśnej, znajdującej się na terenie leśnictwa Kostryń. Celem naszej wyprawy było poznanie środowiska leśnego najbliższej okolicy. 

Podczas wędrówki, pod okiem pani leśnik, poznaliśmy podstawowe czynności związane z pracą w szkole leśnej. Mieliśmy okazję zobaczyć małe sadzonki, z których w przyszłości wyrosną piękne, postawne drzewa. Dowiedzieliśmy się w jakich warunkach odbywa się hodowla drzew i krzewów oraz jakie gatunki znajdują się na terenie szkółki. Omówiliśmy budowę lasu oraz cechy charakterystyczne poszczególnych warstw. Podziwialiśmy piękne, jesienne krajobrazy. Przytulaliśmy się do drzew, bo przecież kontakt z nimi poprawia samopoczucie. W czasie wolnym zorganizowaliśmy bitwę na liście.

Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, podekscytowani i pełni pozytywnej energii. Dziękujemy Nadleśnictwu Lesko za zorganizowanie nam ciekawych zajęć. ☺