W dniu 6.10.2021r. Odbyły się zajęcia w Miejskim Parku dla uczniów klasy 2a

„Nauka przez zabawę w parku”.

Korzystając z pięknych promieni słonecznych przenieśliśmy się z sali klasowej do parku. Gdzie odbyły się nasze lekcje. Celem zajęć było zaciekawienie światem przyrody i matematyki oraz rozbudzenie pasji poznawczych, kształtowanie umiejętności dotyczących korzystania z informacji oraz wykorzystania wiedzy w praktyce. Dzieci podczas lekcji wykonywały zadania matematyczne, przyrodnicze oraz ruchowe podczas których nie tylko doświadczały ale i badały, mierzyły, wykonywały dość skomplikowane obliczenia, także rozwijały myślenie twórcze poprzez rozwiązywanie łamigłówek, krzyżówek i rebusów. Na zakończenie naszych lekcji skorzystaliśmy z siłowni na świeżym powietrzu.

Podczas zajęć udało nam się również zebrać dary jesieni które wykorzystaliśmy podczas kreatywnych lekcji plastyczno – technicznych.

Niespodzianką w drodze powrotnej do szkoły okazało się spotkanie z panią
Ewą Chodakowska-Kavoukis – polską trenerką fitness.

Aleksandra Zoszak – Piecuch