12.10.2021r. Klasa 2a  wybrała się na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Była to nasza pierwsza wizyta w tej placówce, dlatego uczniowie zajrzeli do każdego działu sanockiej biblioteki, zapoznając się z funkcjami i przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń. Najfajniejsze okazało  się najwyższe piętro, to tam znajduje się część dla dzieci. Uczniowie wysłuchali tam czytanego przez panią bibliotekarkę fragmentu książki, a potem świetnie bawili się w „STREFIE DLA DZIECI”.  Na koniec naszej wizyty dzieci dostały karty zapisu do biblioteki.

Celem naszej wycieczki było :

  • kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
  • kształtowanie poczucia szacunku dla książek,
  • wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki
  • poznanie pracy bibliotekarza
  • wzbogacenie słownictwa dzieci dotyczącego tematu Biblioteka

Serdecznie dziękujemy pani Marzenie i Joannie za możliwość poznania ich bardzo interesującego miejsca pracy. Na pewno skorzystamy z zaproszenia i regularnie będziemy odwiedzać bibliotekę jak i czytelnię.

Aleksandra Zoszak – Piecuch