Co robili artyści, gdy chcieli uchwycić́ piękno przyrody? Wybierali się̨ w plener!

Gdy jesień  coraz śmielej pokazuje swoje  atuty, Świetliczaki  znajdują  więcej pomysłów na twórcze zabawy poza szkołą. W ciepły październikowy dzień grupy klas II pod opieką p. Justyny Lisek i p. Jakuba Ząbkiewicza  wybrali się po parku, gdzie odbyły się długo oczekiwane warsztaty plastyczne prowadzone przez panią Aleksandrę Zoszak – Piecuch. Parkowe alejki przemieniły się w czarodziejski dywany wymyślony przez dzieci. Radości podczas pracy było co nie miara, ,,prawdziwi artyści” z zapałem oddali się twórczej pasji malowania farbami.  Kreatywność dzieci podczas tworzenia prac była zaskakująca. Ich zaangażowanie i  pomysłowość przyniosła niezwykłe efekty czego dowodem są zdjęcia w naszej galerii.

Po zakończeniu pracy dzieci podziwiały rośliny, które przepięknie zmieniły kolory na jesienne, słuchały odgłosów przyrody. Wśród koron drzew dało  się dostrzec czarne wiewiórki, które bacznie nam się przyglądały. Na koniec wszyscy wyszli  na kopiec Adama Mickiewicza, a później z panoramy widokowej podziwiali fragmenty naszego pięknego miasta.

Celem wycieczki było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci, wyzwolenie w  nich kreatywnej postawy a także integracja uczniów. Był też czas na bieganie i zabawy. Największą frajdą, która sprawiła dzieciom wiele radości było baraszkowanie w miękkim i pachnącym dywanie z  liści, poszukując kasztanów i żołędzi. Park okazał się wspaniałym miejscem na aktywny wypoczynek i spacer. Siłownia na wolnym powietrzu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci wywołując w nich wiele pozytywnych emocji.

Justyna Lisek