Dnia 29 września 2021 r. na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sanoku odbyła się impreza plenerowa mająca na celu integrację „świetliczaków” z rodzicami. „Święto Pieczonego Ziemniaka” obfitowało w zabawy, w których głównymi bohaterami były ziemniaki. Dzieci wraz z rodzicami brały udział w różnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez p. J. Ząbkiewicza. Były to m.in. sadzenie ziemniaków, rzuty do kosza, skoki w workach. Rodzice wraz z dziećmi mogli wykazać się sprawnością i zwinnością biorąc udział w konkurencjach na najdłuższą obierkę z ziemniaka czy ułożenie wyrazu z ziemniaka.

Po sportowych zmaganiach wszyscy uczestnicy otrzymali medale, które wręczył dyrektor szkoły p. B. Mandzelowski. Nie zabrakło także wspólnej zabawy muzycznej, podczas której wszyscy uczestnicy imprezy tańczyli w rytm zumby z p. K. Roszniowską na czele. Kolejną atrakcją imprezy były zabawy prowadzone pod kierunkiem animatorek „Dreams Sanok”: malowanie dłoni, przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną, limbo, zabawy taneczne. Fantazyjnym tłem była unosząca się w powietrzu burza kolorowych baniek mydlanych XXL.

Jednak największa atrakcja dopiero czekała… Była to degustacja dawno zapomnianej tradycji pieczonego ziemniaka rozpoczynającego jesień. Wspaniała zabawa na powietrzu pełna radości, poczucia wspólnoty i humoru była świetną okazją do zacieśnienia więzi rodzinnych i koleżeńskich.

Organizatorzy imprezy p. M. Krowiak i p. J. Lisek pragną serdecznie podziękować rodzicom, wychowawcom świetlicy oraz paniom kucharkom.