Dnia 23.09.2021 uczniowie klasy 8e wraz z P. Joanną Twardak ,wybrali się na wycieczkę do Skansenu w Sanoku. Zwiedzaliśmy dworek szlachecki przeniesiony do MBL ze Święcan, aby lepiej przygotować się do odczytania lektury “Pan Tadeusz”.  W środku było naprawdę ładnie, obejrzeliśmy aż 11 pomieszczeń. Widzieliśmy wiele pięknych obrazów i innych ciekawych eksponatów, takich jak np. lampy naftowe,fajka, podstawa do trzymania fajki,urządzenie do ściągania butów, itp. Na zewnątrz podziwialiśmy otoczenie budynku, a także zegar słoneczny.

Mieliśmy bardzo miłego przewodnika. Pan Marcin  – opowiadając o dworze – często nawiązywał do “Pana Tadeusza”, którego będziemy omawiać w następnym semestrze, dzięki temu będziemy mogli podczas czytania lektury lepiej  wyobrazić sobie realia utworu. W drodze powrotnej – razem z przewodnikiem – wyrecytowaliśmy wszyscy “Inwokację”.

Uważam, że było bardzo fajnie, innym również się podobało. Takie lekcje w terenie rozwijają naszą wyobraźnię i uczą nas czegoś nowego.

Po zwiedzaniu mieliśmy czas wolny, graliśmy w kręgle, kupowaliśmy pamiątki itp. Pani również poczęstowała nas pysznymi bułeczkami. Było super!

Roksana Sobolak