Dzień Kropki

W środę, 15 września, w naszej szkole, uczniowie klas I – III kolejny raz świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień kreatywności, odwagi, odkrywania talentów oraz pokonywania trudności. W zakropkowany świat przeniosła nas Vashti – główna bohaterka opowiadania Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”. Vashti, dzięki jednej, małej kropce uwierzyła w siebie i odkryła wielki talent.

Postanowiliśmy i my poszukać swoich mocnych stron, wykazać się odwagą i pomysłowością. Tego dnia kropka nas nie opuszczała. Towarzyszyła nam podczas zabawy i nauki. Nawiązując do historii naszej bohaterki, rozmawialiśmy o naszych pasjach i uzdolnieniach, które zaprezentowaliśmy na szkolnym drzewie talentów. Tworzyliśmy ciekawe, kropkowe prace plastyczne. Układaliśmy twórcze historyjki z kropką w roli głównej i wiele innych. Kropki zdobiły nasze ubrania, a u drugoklasistów pojawiły się na twarzach. Było wesoło, a przede wszystkim twórczo i kreatywnie!