Akcja „Sprzątanie Świata”

       Co roku w trzeci weekend września odbywa się finał międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata”. Również członkowie szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody dołożyli swoją cegiełkę do tej akcji. 16 września, wraz z opiekunem p. Mariolą Sokół, udali się w teren w celu zebrania śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.
    W pierwszej kolejności sprzątnięte zostały tereny zielone wokół szkoły. Następnie działania przeniosły się poza obręb placówki. Zebrano odpady wyrzucone wzdłuż ulic: Polnej, Śniegowej, Sienkiewicza i Słowackiego.
    Młodzież uczestnicząca w akcji była niezwykle poruszona i oburzona skalą zaśmiecenia okolicy. W krótkim czasie zebrano 11 kg odpadów! Wśród nich były: puszki, butelki, opakowania po produktach spożywczych, ale także wiadra, odpady budowlane, a nawet kołpaki samochodowe.
    Na pełnię uznania zasługuje postawa młodych uczestników kampanii. Pomimo zmęczenia, już zapowiedzieli chęć wzięcia udziału w przyszłorocznej akcji. Pozostaje mieć nadzieję, że takie działania przyczynią się do zwiększenia świadomości ekologicznej społeczeństwa i przyszłoroczne „zbiory” będą mniej obfite.