Przyjaźń, miłość, troska o innych, poświęcenie, determinacja w dążeniu do celu: oto wartości ujęte w formę przepięknej i wzruszającej opowieści filmowej, którą wspólnie obejrzały klasy 3b i 3c. Wyjście do kina na film pt. „Lassie wróć” (nawet z respektowaniem zaleconych obostrzeń sanitarnych) było dla uczniów dużym przeżyciem i sprawiło ogromną frajdę. Podczas seansu prócz chwil wzruszających było  również wiele momentów komicznych, dzięki którym dzieciom udzielił się nastrój beztroski i świetnej zabawy. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej zapada w serce to, co wspólnie się przeżyje.

A oto relacja samych uczniów:

Alicja Frączek, kl. 3c:

Dzisiaj byliśmy razem z klasą 3 b w kinie na filmie „Lassie wróć”. Film opowiadał o psie o imieniu Lassie, który przemierzał świat by odnaleźć swoją rodzinę. Film był bardzo ciekawy i chwytał za serce. Ja i moja koleżanka Natalia płakałyśmy, bo był trochę smutny i wzruszający.

W kinie było super !!!!

Martyna Zająć, kl. 3c

Treścią filmu jest przyjaźń między Lassie a chłopcem o imieniu Flo. Niestety rodzice chłopca są w trudnej sytuacji finansowej i musieli zamieszkać w domu, w którym właścicielka nie zgadza się na psa. Chłopiec jest zrozpaczony. Oddają psa na jakiś czas do domu właściciela firmy taty. Jednak podczas spaceru Lassie udaje się uciec. Przemierza długą drogę by odnaleźć chłopca. Flo postanawia uciec z domu aby odszukać Lassie. Na ślad Lassie trafia dzięki filmikowi zamieszczonemu w Internecie. Po wielu przygodach pies odnajduje chłopca a Flo odnajduje Lassie. Wszystko dobrze się kończy a ich przyjaźń dalej trwa .

Film był cudowny! Polecam!!!

Natalia Grzebień, kl. 3c

W środę razem z całą klasą poszliśmy do kina, gdzie oglądaliśmy film „Lassie, wróć” Jest to bardzo wzruszająca historia o psie, który szuka drogi do domu. Film był fajny, interesujący i wzruszający.

Chętnie obejrzę go jeszcze raz.

Pola Ziarko, kl. 3c

„Lassie, wróć” to bardzo fajny film, który opowiada o przygodach pewnego psa o imieniu Lassie. Suczka ta przebyła długą drogę, aby odnaleźć swojego pana – chłopca Floriana i po wielu trudach jej się to udało.

Historia ta może nas wiele nauczyć. Pokazuje, że psy są wiernymi przyjaciółmi człowieka i że nie każdy może być dobrym właścicielem.

Polecam pooglądać ten film, bo naprawdę warto!