Dnia 1 września 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku rozpoczęto nowy rok szkolny. Uczniowie z klas II – VIII spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

Dzieciom, które po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły zorganizowano uroczyste spotkanie na dużej sali gimnastycznej. W inauguracji wzięli udział przedstawiciele władz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski – burmistrz Sanoka, P. Grzegorz Kornecki – zastępca burmistrza, P. Bogdan Struś – sekretarz, P. Irena Penar – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Turystyki; P. Maciej Drwięga – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki; P. Mateusz Czerwiński – przewodniczący Rady Rodziców oraz grono pedagogiczne SP 2 i rodzice uczniów. Wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej przywitał Dyrektor SP 2 – P. Bartłomiej Mandzelowski. Głos zabrał również Pan Burmistrz – Tomasz Matuszewski, życząc Nam wszystkim pomyślności w nowym roku szkolnym, a przede wszystkim zdrowia. Po gorących powitaniach i życzeniach nadszedł czas na część artystyczną spotkania, którą przygotowały dzieci z klasy 2c oraz uczennice klas trzecich. Nad całością przedsięwzięcia czuwały Panie : Beata Kolanowska, Bernadetta Florek i Justyna Lisek. Występy, przedstawiające tańce z różnych stron świata, były radosne, kolorowe i ciekawe. Następnie klasy pierwsze udały się do sal na spotkania z wychowawcami.

Katarzyna Popowicz