3 września klasy siódme i ósme naszej szkoły wzięły udział w akcji społecznej propagującej znajomość literatury narodowej, w ramach której fragmenty dzieła Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” zostały odczytane przez polonistów na lekcjach języka polskiego.

W tym roku odbyła się już 10., jubileuszowa edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.  Jej głównym celem  jest promocja czytelnictwa jako podstawowej formy kontaktu z kulturą, propagowanie dzieł polskiej literatury oraz wzmacnianie kulturowej i narodowej wspólnoty Polaków. Uczniowie klas siódmych i ósmych z uśmiechem wysłuchali fragmentu o perypetiach małżeństwa Dulskich i ich dzieci: Hesi, Meli i Zbyszka, o  „spacerach” milczącego pana Felicjana Dulskiego i dyktatorskich zapędach jego żony. Mimo upływu kolejnych dziesięcioleci sztuka nie straciła na swojej aktualności.

Mimo, że książka nie znajduje się w kanonie lektur szkoły podstawowej , warto po nią sięgnąć, aby się dowiedzieć, że słowa „zachowujesz się jak pani Dulska” nie są komplementem…

Warto czytać!

Nasze wydarzenie zostało zgłoszone do kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy.