25 czerwca, dzień zakończenia roku szkolnego 2020/2021 dla wszystkich uczniów naszej szkoły, był jednocześnie dniem pożegnania z „Dwójką” dla absolwentów klas ósmych.
W uroczystości uczestniczyli uczniowie, zaproszeni rodzice oraz dyrekcja i nauczyciele.
Ze względu na ograniczenia epidemiczne, uczniowie pożegnali się ze szkoła w dwu grupach: o godz. 15.30 w uroczystości wzięli udział absolwenci z klas: 8a, 8c i 8d, a o godz. 16.30 – klasy 8b i 8e. Po części oficjalnej, na którą złożyło się wprowadzenie sztandaru szkoły, odśpiewanie hymnów państwowego i szkolnego oraz przemówienie pana dyrektora, nastąpił moment wręczenia świadectw i nagród absolwentom, którzy uzyskali najwyższe wyniki, a ich rodzicom – listów gratulacyjnych.
Uroczystość zakończyła krótka część artystyczna, po której wykonano pamiątkowe zdjęcia grupowe. Na koniec uczniowie udali się do sal lekcyjnych, gdzie odebrali świadectwa i spędzili ostatnie chwile ze swoimi koleżankami i kolegami oraz wychowawcą.

Rozstajemy się z naszymi uczniami parafrazą słów znanej piosenki:

Nie mówimy: „Żegnajcie” mówimy: „Do widzenia!”. Przed Wami daleka droga… Szukajcie na tej drodze zgody ze światem, bo przyszedł już Wasz czas… Powodzenia!