„Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie – Nie poddawaj się. Przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz”. 

– Muhammad Ali, złoty medalista Olimpijski w boksie

 Zasady fair play w świecie sportu i życiu codziennym.

Aktywność fizyczna pozwala na dobre samopoczucie i odpowiednie funkcjonowanie umysłu. Uprawiając sport czujemy się znacznie lepiej, nasze ciało się odpręża, a umysł pracuje znacznie sprawniej.

Kierując się powyższym przesłaniem, uczniowie klas siódmych pod opieką p. Patryka Nisiewicza oraz  p. Iwony Mermer udali się do klubu sportowego Samuraj aby szlifować swoje umiejętności z zakresu sportów walki. W treningu pod okiem wykwalifikowanego instruktora wzięło udział wielu chętnych uczniów. Niezależnie od tego czy byli to uczniowie początkujący,  stawiający pierwsze kroki w sportach walki, czy też trenujący inne dyscypliny sportowe, wszyscy z wielkim zapałem i zaangażowaniem podeszli do wyzwań jakie stawiał przed nimi Mistrz Polski w kickboxingu – pan Kamil Rościński.

Profesjonalna rozgrzewka, technika uderzeń czy kopnięć przekazywana bezpośrednio od sześciokrotnego Mistrza Polski K1 low kick pozwoliła nam, choć trochę zagłębić się w świat zawodników walczących w ringu. Vice mistrz Europy „nie odpuszczał” do ostatniej minuty. Niektórzy odkryli swoje nowe talenty, inni zapragnęli poszerzyć swoje zainteresowania o kolejną dyscyplinę sportową. Trening pod okiem tak utytułowanego szkoleniowca okazał się bardzo wyczerpujący.

Nie mogło zabraknąć też sparingów w ringu. Swoje pierwsze walki stoczyli zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Instruktor Kamil Rościński (Osiągnięcia:
Brązowy medalista Mistrzostw Świata, Zdobywca Pucharu Europy – Czechy, 6 krotny mistrz Polski K1 low kick, Zawodowy Mistrz Polski, 2x vice mistrz Europy, Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Wielokrotny zdobywca pucharu Polski) sprawił nam dużą niespodziankę, przynosząc na spotkanie z nami pasy, które wywalczył do tej pory w swojej karierze.

Całe spotkanie zostało ubarwione przekazem o przesłaniu nie tylko w wymiarze sportowym, ale również moralnym. Wychowanek klubu Samuraj Sanok p. Kamil Rościński odpowiadał na pytania uczniów, dotyczące jego kariery, walk, zasad jakimi kieruje się w ringu i w życiu. Wszyscy ze zdumieniem słuchali jak toczyła się droga, do tak wielkich osiągnięć sportowych.
Kolejną atrakcją okazała się sesja fotograficzna z Mistrzem.

Serdecznie dziękujemy Panu Kamilowi Rościńskiemu za zaangażowanie i spotkanie z nami. Podziękowania kierujemy również dla klubu sportowego Samuraj Sanok.