Grupa uczniów z fakultetu humanistycznego oraz ochotników pod opieką p. Barbary Rajtar-Wojdyły oraz p. Beaty Demskiej zmierzyła się w grze miejskiej z wykorzystaniem „MuralMapy” sanockiego malarza Arkadiusza Andrejkowa. Zainspirowany fotografiami dawnych mieszkańców miasta artysta stworzył murale, które można odnaleźć przy pomocy mapy dostępnej w punkcie PTTK.

Mimo lejącego się żaru z nieba, pełni zapału członkowie dwóch drużyn ze swoimi opiekunkami przemieszczali się ulicami centrum Sanoka w poszukiwaniu wybranych dzieł. Każdy odkryty mural należało sfotografować, aby zaliczyć zadanie. Dzięki wyostrzonemu wzrokowi i spostrzegawczości uczniowie szybko poradzili sobie z zadaniami. Odnalezione przez nich murale przedstawiają Matyldę Wasylewicz z uczennicami (nauczycielkę Szkoły Żeńskiej im. Królowej Jadwigi w Sanoku), działaczy społecznych i burmistrzów p. Feliksa Gielę oraz Tadeusza Malawskiego, rodzinę Wojtuszkiewiczów, sportowców Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Szczurko i Garko (dwóch groźnych przestępców grasujących na terenie sanockiego) oraz Alinę Trendotę (na podstawie fotografii wykonanej przez Zdzisława Beksińskiego).

Wszyscy zostali zwycięzcami (był słodki poczęstunek…).

Gratulujemy i zachęcamy do ciągłego odkrywania Sanoka, bo warto!

Prace Arkadiusza Andrejkowa można zobaczyć w ramach projektu „Cichy Memoriał” na Podkarpaciu, więc podróżując na wakacjach bądźcie czujni:)

  1. Dla poszukiwaczy sanockich murali odsyłamy do strony internetowej https://muralmapa.pl/