Uczennice klasy 7a Oliwia Pałęcka oraz Victoria Stypuła w dniu 21 czerwca brały udział w finale konkursu wiedzy o Chorwacji. Konkurs odbył się w trzech województwach: małopolskim, podkarpackim i śląskim, które obejmuje swoim okręgiem konsularnym Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów szkół podstawowych na temat Chorwacji, jak również pogłębianie współpracy pomiędzy obu krajami, szczególnie w zakresie edukacji młodego pokolenia.

Organizatorem konkursu był  Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie, przy współudziale właściwych Kuratorów Oświaty i Marszałków trzech województw. Marszałek Władysław Ortyl objął konkurs swoim honorowym patronatem. Konkurs wiedzy o Chorwacji organizowany był w 2021 roku, z okazji 30-lecia niepodległości Chorwacji.

Przepustką do II etapu okazała się autorska prezentacja multimedialna, traktująca o walorach tego pięknego kraju: przyroda i geografia, historia, zabytki i tradycje, Republika Chorwacji dzisiaj.

W kolejnej części konkursu nasze uczennice musiały wykazać się wszechstronna wiedzą o Chorwacji. Test pisemny był kolejnym wyzwaniem, ale Oliwia i Victoria niczym wytrawne globtroterki rozwiązywały kolejne zadania. Wspaniałe przygotowanie dziewczynek  zostało docenione przez organizatorów konkursu. Oliwia  i Victoria  reprezentując  szkołę podstawową nr 2 w Sanoku zajęły bardzo wysokie, szóste miejsce zdobywając tym samym tytuł Finalistek.

Gratulujemy Oliwi i Victorii wspaniałego sukcesu!