W dniu 15.06.2021 klasy 2b i 3b wzięły udział w wyjątkowych zajęciach na dziedzińcu Muzeum Historycznego w Sanoku. Dzięki uprzejmości pani Sandry Benedyk-Dyl uczniowie spotkali się z Przewodnikiem – panem Pawłem Sławińskim, który w bardzo ciekawy sposób przekazał dzieciom informacje na temat historii naszego miasta ( od pierwszego grodu na górze Fajka „Horodyszcze” w miejscowości Trepcza, aż do XIX w.). Przewodnik zapoznał też uczniów z historią budowy renesansowego, kamiennego zamku na wzgórzu zamkowym nad Sanem. Chłopców najbardziej zainteresował pokaz broni białej i pistoletów skałkowych. Natomiast dziewczynki zaintrygował, prezentowany przez przewodnika, męski strój szlachecki, a szczególnie futrzany kołpak z prawdziwymi piórami przypiętymi trzęsakiem.
Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Muzeum Historycznego w Sanoku za przeprowadzenie tej wyjątkowej lekcji historii.