Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada”, to inicjatywa pozwalająca nie tylko wspomnieć jednego z najwybitniejszych polskich matematyków Stefana Banacha, ale przede wszystkim mająca na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów.

I etap konkursu odbył się 16 kwietnia on-line, w naszej szkole przystąpiło do niego  4 uczniów: Nadia Marczak, Jakub Pietrzkiewicz, Milena Bonk i Hubert Skotnicki. Każdy uczestnik rozwiązywał test jednokrotnego wyboru składający się z 40 zadań.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 dwuosobowych drużyn, wśród nich drużyna z naszej szkoły –  Milena i Hubert. II etap odbył się 2 czerwca 2021 r.  w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. W czasie trwającego 5 godzin maratonu uczniowie do rozwiązania mieli 120 zadań, nad którymi pracowali w duecie.

Zdobywcą legendarnej „Gęsi” wzorowanej na tradycji Kawiarni Szkockiej, zostaje ta drużyna, które uzyska jak najwięcej punktów.

Nasza dwójka „maratończyków” uzyskała 194 pkt. i uplasowała się na 3 pozycji, zyskując tym samym tytuł laureatów IX Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”.

Serdecznie gratulujemy????