Uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą p. Iwoną Mermer oraz p. Sylwią Wacław z okazji Dnia Dziecka udali się na spacer, podziwiając walory turystyczne miasta Sanoka. Wysłuchawszy opowieści o obiektach kulturowych oraz ciekawych historii o ważniejszych wydarzeniach w historii miasta, zahaczyliśmy o punkty gastronomiczne. Pyszne lody o smaku słonego karmelu, orzeźwiająca buble tea czy chrupiące gofry ze słodkimi owocami… Pycha!
Gusty wykwintnych smakoszy zostały zaspokojone w kolejnym punkcie wycieczki. Dzięki uprzejmości pana Artura Lorenca uczniowie mogli własnoręcznie wykonać swoją pizzę. W restauracji Xavito pod okiem wyśmienitego szefa kuchni powstały kulinarne arcydzieła. Pikantne salami, soczysta papryka o nucie Meksyku, pachnący Włochami ser mozzarella … mniami, mniami. Niczym w Masterchefie powstawały, jedna po drugiej autorskie pizze.
To jednak nie koniec. Innym razem smakosze z klasy 4c odwiedzili nową atrakcję Sanoka – „Pijalnię czekolady”. Poznając tajniki powstawania tego cudownie rozpływającego się w ustach smakołyku, degustowaliśmy różnorodne smaki: gorzka, mleczna, z migdałami, owocami itp. Każdy znalazł coś w swoim guście. Koneserzy deserów bardzo zadowoleni wrócili do szkoły, by chłonąć tym razem smaki wiedzy z różnych dziedzin. Ależ smakowicie!