Dzięki uprzejmości taty naszej koleżanki z klasy 6a, artysty malarza pana Sebastiana Brożyny udało nam się w nietypowy sposób zajrzeć do pracowni malarskiej.

Malwina razem z tatą nagrała świetny film, w którym pan Sebastian odpowiadał na pytania związane z pracą i warsztatem malarza- od pomysłu na obraz, po narzędzia i techniki malarskie używane przez artystów. Po zakończonej projekcji uczennica odpowiadała na pytania koleżanek i kolegów.

Film Malwiny tak się spodobał, że  podobną lekcję powtórzyliśmy z fakultetem humanistycznym z p. Beatą Demską i p. Barbarą Rajtar-Wojdyłą.

Warto dodać, że Sebastian Brożyna to artysta uprawiający malarstwo olejne, ale stosuje też techniki własne. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, ale i za granicą. Ma na swoim koncie udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Już niebawem będzie można oglądać jego obrazy na wystawie w Sanockim Domu Kultury.