Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia. W tym dniu, w szczególny sposób przypomina się ludziom, jak należy dbać o środowisko przyrodnicze oraz informuje się o tym, co dzieje się z naszą planetą.

Z tej okazji Mały Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas I – III do udziału w konkursie ekologicznym pt. „Nowe życie śmieci”. Konkurs miał na celu propagowanie właściwych postaw ekologicznych oraz idei recyklingu. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolnego przedmiotu, zabawki z różnego rodzaju odpadów segregowanych, które nadają się do recyklingu.

Miło jest nam poinformować, że konkurs cieszył się dużą popularnością. Do organizatorów napłynęło łącznie 58 wspaniałych prac Małych Ekologów.

Pomysłowi, kreatywni, nietuzinkowi, twórczy – to właśnie Autorzy nadesłanych EKOdzieł.

Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Przy ocenie prac zwracała szczególną uwagę na oryginalność, pomysłowość i staranność ich wykonania. Po burzliwych obradach podjęła decyzję i przyznała:

w kategorii uczniowie klas I

I miejsce – Weronika Paszkiewicz kl. I a, Tymon Gurgul kl. I c

II miejsce – Amelia Nycz kl. I c, Liliana Maciaszek kl. I b

III miejsce –  Ignacy Polański kl. I a, Szymon Wawrzyński kl. I c

IV miejsce – Oliwia Malik kl. I b, Zuzanna Maciejko kl. I c, Igor Sąsiadek kl. I c

w kategorii uczniowie klas II

I miejsce – Antonina Kajdanowicz kl. II a

II miejsce – Milena Buczek kl. II c

III miejsce – Lidia Sipak kl. II b, Natalia Grzebień kl. II c

w kategorii uczniowie klas III

I miejsce – Karolina Połojko kl. III a

II miejsce – Lidia Stafiej kl. III a, Lena Gurgul kl. III c

III miejsce – Leon Bryndza kl. III a, Karolina Pawiak kl. III b

oraz wyróżnienia dla pozostałych uczniów.

GRATULUJEMY!