W marcu odbył się konkurs pt.  „ Famous Scottish Landmarks”, jest to cykliczny konkurs o kulturze krajów anglojęzycznych. W poprzednich latach mieliśmy okazję obejrzeć prace uczniów o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii i Irlandii. W tym roku odbył się on w nieco zmienionej formie.  Dotyczył najważniejszych zagadnień związanych ze Szkocją. W konkursie mogli wziąć wszyscy chętni uczniowie z klas 6, 7, 8. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie wykonywali prace, które w formie plastycznej lub jako prezentacje przedstawiały symbole lub charakterystyczne obiekty Szkocji. W tej kategorii zwycięzcami zostali:

 I miejsce Gabriel Drwięga i Mikołaj Marynowicz

II miejsce Jakub Fedak i Dawid Gibała

III miejsce Jakub Pietrzkiewicz

Druga część konkursu miała formę testu, którego celem było sprawdzenie wiedzy o kulturze Szkocji. Test został przeprowadzony za pomocą aplikacji Quizizz. Najlepszymi okazali się:

I miejsce Milena Bonk

II miejsce Mikołaj Marynowicz i Jan Koczera

III miejsce Karolina Januszczak

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zaangażowania i uczestnictwa w konkursie.