Klasa 3b w dniu 05.02.2021r. „odwiedziła” stację badawczą, by poznać rośliny i zwierzęta zamieszkujące tę lodowatą krainę. Na szczęście nikt nie zmarzł ponieważ była to wyprawa palcem po mapie. Podróż rozpoczęliśmy od odszukania na mapie bieguna południowego. Następnie uczniowie poznali mieszkańców oraz nietypowe rośliny i zwierzęta. By lepiej zapamiętać kogo spotkaliśmy na Antarktydzie, stworzyliśmy pracę plastyczną. Uczniowie wykorzystując zdolności manualne ulepili z własnoręcznie wykonanej masy solnej bohaterów z zajęć. Efekt jest niezwykły, zapraszamy do galerii.

Podróż na lodowaty kontynent nas nie wystraszyła – trzeciaki zimy się nie boją. Dlatego dnia 18.02.2021r. wybraliśmy się na zimowe szaleństwo. Szybkim zjazdom z górki towarzyszyły inne zabawy na śniegu – budowanie igla, oraz bitwa na śnieżki.