W dniu 3 i 4 marca klasy 8e i 8d odwiedziły rzeszowskie biuro Instytutu Pamięci Narodowej….ale wirtualnie:) Gospodarzem spotkania był historyk, pan Maciej Rędziniak, który prowadząc wykład w aplikacji ZOOM opowiedział uczniom o stanie wojennym wykorzystując archiwalne zdjęcia i dokumenty. Było to nasze kolejne spotkanie, ale odbyło się w zupełnie nowych warunkach pracy zdalnej.

Temat naszego wykładu stał się zarazem okazją do refleksji na temat kryzysów politycznych PRL i sytuacji zwykłych obywateli po 13 grudnia 1981 roku czyli powszechnego braku wszystkiego, kolejkach i braku komunikacji. Przy okazji historyk IPN zachęcił uczniów do poszukania we wspomnieniach członków swojej rodziny informacji o wydarzeniach z historii najnowszej Polski.

Tekst: Barbara Rajtar-Wojdyła