Zajęcia w świetlicy SP2 są bardzo kreatywne. Na każdych zajęciach dzieci robią jakieś ciekawe prace plastyczne i nie tylko. Były budowle konstrukcyjne, zabawy na śniegu, malowanie pejzażu zimowego, oraz pacynki ze skarpet. Każde dziecko z klasy 1c miało inny pomysł na swoją pacynkę. Były zwierzęta np. pieski, myszki oraz stworki.

Zanim uczniowie z klasy 1a przystąpili do malowania krajobrazu zimowego poznali techniki łączenia kolorów w celu uzyskania barw pochodnych. Zabawa była świetna, a kolory…. sami zobaczcie.

16 lutego u pierwszaków obchodzone było nietypowe święto – ,,Święto kota”. W tym dniu klasy 1a i 1c upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół zakładając maskę kota oraz poruszając się jak te zwierzęta. Dzieci zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji kotów. Na koniec zajęć uczniowie wykonali piękne prace plastyczne. Podczas wesołej zabawy nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kota w życiu człowieka.

Pierwszaki zimy się nie boją !!! Korzystając z pięknej zimowej pogody klasy 1a, 1b i 1c wybrały się na sanki. Wielkim saneczkowym zjazdom towarzyszyły inne zabawy, dzieci robiły aniołki na śniegu, ulepiły bałwana oraz ,,budowali” iglo. To co przyjemne szybko mija, dzieci radosne i dotlenione powróciły do szkoły gdzie czekała na nich gorąca czekolada i świetny film.