Dnia 26 stycznia w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pod hasłem ,, świetlicowe spotkanie z łamigłówkami”. Uczniowie klas I pod czujnym okiem p. J. Lisek, p. U.Pelc i p. M. Stabryły rozwiązywali różnego rodzaju zadania. Wystartowaliśmy prostymi zadaniami matematycznymi w których należało prawidłowo rozwiązać działania aby powstał kolorowy rysunek. Następnie przystąpiliśmy do łamigłówek z figurami geometrycznymi, które wymagały od dzieci nieco więcej koncentracji. Kolejną atrakcją było rozwiązywanie krzyżówek i rebusów. Na koniec uczniowie zmierzyli się z labiryntem, z którym również sobie bez problemu poradzili.

Celem  prowadzonych zajęć było rozwijanie zdolności poznawczych uczniów oraz pobudzenie ich do logicznego myślenia. Dzięki takim zajęciom uczniowie podnieśli swoją wiedzę matematyczną oraz rozwinęli logiczne myślenie potrzebne do rozwiązywania zaproponowanych zadań, ale również przydatne w życiu codziennym.